A A A K K K
для людей з порушеннями зору
ОПОРНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ «ПРИЧОРНОМОРСЬКИЙ ЛІЦЕЙ" ВИЗИРСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У сьогоднішньому листі нашої регулярної розсилки читайте про другий регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування»,новації конкурсу «Вчитель року», круглий стіл з нагоди Міжнародного дня захисту освіти від нападів.

Дата: 10.09.2021 07:53
Кількість переглядів: 103

Фото без опису

Колеги, вітаємо!

У сьогоднішньому листі нашої регулярної розсилки читайте про другий регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування», новації конкурсу «Вчитель року», круглий стіл з нагоди Міжнародного дня захисту освіти від нападів та про інші важливі новини. 

Також сьогодні ми підготували добірку цікавих можливостей для ваших учнів. 

Тож до новин!

 

СТОП-ФЕЙК: ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ЗАПРОВАДЖЕННЯ
ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ Є НЕДОСТОВІРНОЮ

Міністерство освіти і науки повідомляє, що інформація в соціальних мережах щодо запровадження дистанційного навчання на території всієї України є недостовірною. 

У 2021/2022 навчальному році освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується з неухильним дотриманням протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря №9, постановою Кабінету Міністрів №1236, а також згідно з Рекомендаціями щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти. 

Залежно від епідситуації на території України встановлюються рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Рівень епідемічної небезпеки встановлюється одночасно на території всіх регіонів рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за ініціативою Міністра охорони здоров'я. Рішення розміщується на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів.

Також за вимогою МОЗ для очного навчання потрібно 80% вакцинованих співробітників у колективі закладу освіти у разі встановлення «жовтого» або «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки. 

Слідкуйте за ситуацією за допомогою лише офіційних ресурсів. МОН має такі офіційні вебресурси: 

 

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРО БЕЗПЕКУ ШКІЛ: МОН ПОСИЛЮЄ ПІДТРИМКУ ЩОДО ЗОБОВ’ЯЗАНЬ ПРО ЗАХИСТ КОЖНОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ НА СХОДІ УКРАЇНИ

Сьогодні, 9 вересня, у Міжнародний день захисту освіти від нападів, відбувся круглий стіл за участю представників МОН, ЮНІСЕФ в Україні та Save the Children в Україні. 

Захід мав на меті посилити підтримку та прискорити реалізацію зобов’язань України в межах реалізації положень Декларації про безпеку шкіл, гарантувати захист кожного закладу освіти на сході України для дітей та вчителів. Декларація про безпеку шкіл – це політичне зобов’язання щодо захисту освіти під час збройних конфліктів, яке взяли на себе вже 111 держав, зокрема й Україна.

Так, було презентовано Національний план заходів щодо реалізації Декларації про безпеку шкіл, ухвалений Урядом 4 серпня. План складається з 19 завдань, що об’єднані в 6 блоків:

  • ефективна система моніторингу нападів на заклади освіти;
  • захист закладів освіти від нападів та їх відновлення в разі пошкодження;
  • забезпечення безперервності навчання, зокрема забезпечення закладів освіти, здобувачів освіти та педагогічних працівників доступом до інтернету, цифровою технікою та електронними освітніми ресурсами;
  • упровадження в освітню політику чутливих до конфлікту інструментів;
  • забезпечення системності підходів до захисту освіти в умовах збройного конфлікту;
  • інформаційна підтримка впровадження положень Декларації.

Більше інформації про захід та Декларацію про безпеку шкіл – за посиланням

 

В ОДЕСІ ВІДБУВСЯ ДРУГИЙ ФОРУМ
«РЕФОРМА СИСТЕМИ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ»

Розбудова системи здорового харчування та модернізація харчоблоків у школах, навчання кухарів, процес переходу на систему управління безпечністю харчових продуктів НААСР – про це йшлося під час другого регіонального форуму «Реформа системи шкільного харчування», який відбувся в Одесі.

Під час тематичних панелей та дискусій учасники обговорили оновлення нормативної бази, безпечність та якість, ресурсне забезпечення, культуру здорового харчування, строки реалізації реформи, впровадження нових норм, публічні закупівлі тощо.

Фото без опису

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет наголосив на питаннях, що потребують особливої уваги органів місцевого самоврядування, з-поміж яких:

  • вартість харчування у школах, забезпечення виконання норм харчування, асортименту буфетів тощо;
  • впровадження нових підходів до організації шкільного харчування в контексті розроблення нових меню, професійної підготовки кухарів;
  • проведення роз’яснювальної роботи з батьками; 
  • осучаснення матеріально-технічної бази харчоблоків, впровадження системи безпечності та якості харчових продуктів і процесів виробництва (НАССР);
  • дієвої комунікації з постачальниками продуктів та послуг харчування.

Докладніше про це – ось тут

 

КОНКУРС «УЧИТЕЛЬ РОКУ»: ЗБІЛЬШЕНО ПРЕМІЇ ПЕРЕМОЖЦЯМ І ЛАУРЕАТАМ, УДОСКОНАЛЕНО ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ

Уряд схвалив збільшення розміру премій для переможців і лауреатів всеукраїнського конкурсу «Учитель року». Відтепер переможці отримуватимуть премію в розмірі 65 тис. грн, а лауреати, які посядуть 2 та 3 місця, – премії в розмірі 58,5 тис. грн та 52 тис. грн відповідно. Це удвічі більше, ніж минулого року.

Крім того, Уряд також удосконалив порядок проведення конкурсу з урахуванням процесів децентралізації, утворення територіальних громад та можливих надзвичайних ситуацій природного й техногенного походження, карантину, запровадження протиепідемічних заходів тощо.

Зокрема, під час надзвичайних ситуацій природного та техногенного походження, карантину, запровадження протиепідемічних заходів та інших обставин, що об’єктивно унеможливлюють проведення конкурсу або окремих його турів, конкурс або окремі його тури можуть проводитися в дистанційній формі. Рішення про це схвалюють відповідні організаційні комітети.

У 2021/2022 навчальному році конкурс «Учитель року» проводитиметься в номінаціях «Основи правознавства», «Біологія», «Інформатика», «Мистецтво (музичне мистецтво)».

 

ОНЛАЙН-ХАКАТОН НА ПІДТРИМКУ
КЛІМАТИЧНОГО АКТИВІЗМУ СЕРЕД ШКОЛЯРІВ

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні спільно з INSCIENCE проведе всеукраїнський онлайн хакатон ЕКОТОН для підлітків, присвячений змінам клімату та захисту навколишнього середовища. 

Підлітки у віці 12-17 років зможуть більше дізнатися про кліматичний активізм, отримати підтримку експертів та гранти на реалізацію своїх ініціатив у школах та громадах.

ЕКОТОН відбудеться 1-3 жовтня в онлайн-форматі. Протягом заходу команди за підтримки менторів працюватимуть над власними комунікаційними проєктами. Серед тем хакатону – інформування про проблеми навколишнього середовища, популяризація екологічних звичок, залучення однолітків до кліматичного активізму, просування інноваційних рішень та адвокація у громадах чи на рівні всієї країни.

Фото без опису

Мета ЕКОТОНу – допомогти підліткам проявити свій голос та привернути увагу до екологічних проблем, які їх турбують, через креативні кампанії та інноваційні формати. 

П’ятірка команд фіналістів отримає по 20 000 гривень і менторську підтримку для втілення своїх кампаній.

Реєстрація на онлайн-хакатон триває до 27 вересня 11:00 за посиланням: http://forms.gle/itrVdVs9hsSBSE4Q9. Дізнатися більше про ЕКОТОН можна тут: https://inscience.io/en/ecothon/.

 

СТАРТУВАВ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЄКТ «ОБЕРИ ПРОФЕСІЮ СВОЄЇ МРІЇ»

В Україні стартував масштабний всеукраїнський проєкт із профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії». Комунікаційно-просвітницька кампанія охопить понад пів мільйона учнів та вчителів старших класів усіх загальноосвітніх шкіл України вже цього року.

Основна мета проєкту – в найкоротший термін побудувати ефективну профорієнтаційну систему, яка з’єднає сферу освіти з реальним ринком праці для підготовки висококваліфікованих кадрів та не поступатиметься найкращим міжнародним аналогам.

Учні старших класів з усіх регіонів України можуть безкоштовно:

  • пройти профорієнтаційне тестування;
  • отримати консультацію кар’єрного радника;
  • ознайомитись із трендами ринку праці завдяки мультимедійним курсам у міжнародному форматі SCORM;
  • відвідати онлайн-екскурсії на найкращі українські підприємства.

Також у вересні запрацює Школа кар’єрного радника, в якій кожен вчитель може здобути практичні знання профорієнтаційної роботи.

Докладніше – на пілотному порталі Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри для молоді «Обери професію своєї мрії» та на сайті МОН

 

СТАРШОКЛАСНИКИ З КИЄВА, ХАРКОВА, ДНІПРА ТА ЛЬВОВА МОЖУТЬ ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ В «SAMSUNG IT-ШКОЛА»

Компанія «Samsung Electronics Україна» у співпраці з Міністерством освіти й науки реалізує проєкт «Samsung IT-школа». Учням із Києва, Харкова, Дніпра та Львова продовжили можливість реєстрації на 2021/2022 навчальний рік до 20 вересня 2021 року. Для цього потрібно заповнити форму за посиланням

Усім зареєстрованим буде повідомлено деталі й умови проведення вступного тестування. За підсумками тестування учні матимуть можливість безкоштовно навчатися в «Samsung ІТ-школі». 

«Samsung IT-школа» – сучасна та якісна IT-освіта, яка відповідає світовим стандартам міжнародних компаній. Усе навчання безкоштовне, потрібно тільки пройти попередній відбір і тестування, за результатами якого буде визначено найкращих претендентів. Заняття проходитимуть двічі на тиждень протягом одного навчального року – зазвичай у сучасних комп’ютерних класах, спеціально обладнаних компанією Samsung. 

Докладніше читайте за посиланням

 

ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ:
ПРОЄКТ ПОЛОЖЕННЯ ПРО АТЕСТАЦІЮ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про атестацію педагогічних працівників. Згідно з проєктом, за результатами атестації може бути:

  • встановлено відповідність або невідповідність педагогічного працівника займаній посаді;
  • присвоєно наступну чи нижчу кваліфікаційну категорію або підтверджено раніше присвоєну кваліфікаційну категорію;
  • підтверджено чи не підтверджено раніше присвоєне педагогічне звання, присвоєно чи не присвоєно педагогічне звання;
  • присвоєно (підтверджено) тарифний розряд.

Проєкт також передбачає механізм проведення атестації педагогічних працівників, які успішно пройшли сертифікацію.

Пропозиції та зауваження просимо надсилати до 5 жовтня на е-пошту v_bozhinskiy@mon.gov.ua або storchak@mon.gov.ua з темою повідомлення «Атестація. Громадське обговорення». Деталі – тут

 

 

На сьогодні все! Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку.

Нагадуємо, отримання цієї розсилки – добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її читати, будь ласка, дайте знати у цій формі.

Якщо ви знаєте освітян, яким можуть бути цікаві такі листи від нас, будь ласка, надішліть їм посилання на відповідну анкету:

Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можете за посиланням. Нам дуже важлива ваша думка :-) 

До наступного четверга! 

 

З любов'ю
команда Міністерства освіти і науки України

 

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень