Сьогодні у нашому традиційному листі дізнавайтесь про рекомендації для шкіл щодо роботи під час адаптивного карантину, затверджену типову освітню програму для 5-9 класів, старт сертифікації вчителів та інші важливі новини. Також на вас чекає добірка
Вітаємо, колеги! Сьогодні у нашому традиційному листі дізнавайтесь про рекомендації для шкіл щодо роботи під час адаптивного карантину, затверджену типову освітню програму для 5-9 класів, старт сертифікації вчителів та інші важливі новини. Також на вас чекає добірка корисних можливостей для педагогів та учнів. Розпочинаємо!
РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН ШКОЛАМ ДЛЯ РОБОТИ Оприлюднено рекомендації МОН щодо роботи шкіл під час адаптивного карантину. Нагадаємо, з 24 лютого на території України встановлюється "жовтий" рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого, зокрема, забороняється:
У разі встановлення на території регіону "червоного" рівня забороняється відвідувати заклади освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти. Докладніше про це – за посиланням, повний текст рекомендацій завантажуйте тут.
ЗАТВЕРДЖЕНО ТИПОВУ ОСВІТНЮ ПРОГРАМУ ДЛЯ 5-9 КЛАСІВ 19 лютого затверджено типову освітню програму для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти. Програма створює умови для продовження реформи "Нова українська школа" у 5-9 класах із 2022 року. З-поміж важливих положень:
Докладніше про типову освітню програму читайте ось тут, із самою програмою ознайомлюйтесь ось тут.
ЗА ДВА ДНІ СТАРТУЄ СЕРТИФІКАЦІЯ ВЧИТЕЛІВ 2021 Вже 27 лютого відбудеться перший етап сертифікації – незалежне тестування фахових знань та умінь вчителів початкової школи. Іспит розпочнеться об 11:00. Допуск учасників сертифікації до пунктів тестування здійснюватиметься з 10:15 до 10:50. Для входу до пункту тестування учасник сертифікації має показати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та лист-виклик. Листи-виклики розміщено в “Кабінеті учасника сертифікації”. У них зазначено адреси пунктів проведення незалежного тестування. Радимо учасникам завчасно роздрукувати лист-виклик: цей документ є обов’язковим для допуску до пункту тестування. Більше інформації про перший етап сертифікації та корисні матеріали для підготовки до нього – за посиланням.
ЛИШИВСЯ ТИЖДЕНЬ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ НА ЗНО 2021 До завершення реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року лишився тиждень – вона триває до 5 березня. Наразі для участі в ЗНО й державній підсумковій атестації зареєстровано близько 150 тис. осіб. За нагоди просимо нагадати учням про ці терміни, щоб вони встигли зареєструватись на ЗНО, якщо ще не зробили цього. Про всі деталі цьогорічного ЗНО можна дізнатися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
ОСВІТНІЙ ВЕБСЕРІАЛ ДЛЯ ПІДЛІТКІВ “ФІНАНСОВИЙ SKILLUP. Для поглиблення знань підлітків щодо сфери фінансової грамотності, безготівкових рахунків та правил безпечних онлайн-платежів компанія Mastercard у співпраці з Асоціацією "ЄМА" та за підтримки МОН представила освітній вебсеріал "Фінансовий SkillUp. Школа платіжної грамотності". Вебсеріал складається із п’яти серій по 5-8 хвилин за такими темами:
Відео вже доступні у спеціальному розділі на сайті МОН. Докладніше про вебсеріал читайте ось тут.
ВЕБІНАР ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ЗА УЧАСТІ НАУКОВЦІВ Як зацікавити дітей наукою? SCIENCE TEENS PLATFORM запрошує вчителів на відкритий вебінар за участі українських вчених. 11 березня науковці розкажуть, як провести урок захопливо та інтерактивно і де шукати нову цікаву інформацію для школярів. Лекторами будуть:
Кожен виступ – 20 хвилин у форматі уроку. Далі – сесія питань-відповідей. Учасники вебінару додатково отримають повний курс із 16 лекцій та воркшопів на теми природи, космосу, людини. Реєстрація на вебінар – за посиланням.
БЕЗПЕЧНЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ Міністерство надзвичайно стурбоване трагічними подіями, що сталися з підлітками через небезпечні ігри в соціальних мережах. Створення безпечного освітнього середовища, зокрема в інтернеті, формування навичок цифрової грамотності та поведінки у дітей у всесвітній мережі є важливими завданнями. Зокрема, на сайті МОН можна знайти розділ “Безпека дітей в Інтернеті” для підвищення рівня обізнаності батьків і вчителів. Крім того, діють телефони "гарячих ліній", за якими діти можуть отримати психологічну підтримку в разі, якщо вони потрапили в ризиковані для здоров’я ситуації, зокрема випадки, пов’язані із соціальними мережами.
На платформі цифрової освіти ДІЯ також можна знайти освітній Серіал для батьків "Безпека дітей в інтернеті" про те, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних інтернет-спілок, сексуального насильства. На сайті Міністерства цифрової трансформації оприлюднено онлайн-посібник "COVID-19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів". У ньому розміщена інформація про найбільш актуальні проблеми віртуального життя дітей, способи розв’язання проблем та захист дітей онлайн під час карантину. Ми спільно маємо відслідковувати нові тенденції в цифровому середовищі, вчасно на них реагувати та підвищувати обізнаність батьків, вчителів та дітей щодо можливих ризиків.
ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПЦІЇ РОЗВИТКУ Оприлюднено план заходів щодо реалізації Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) до 2027 року. Зокрема, план заходів передбачає розробку:
Докладніше про це читайте ось тут, а сам план заходів завантажуйте за цим посиланням.
На сьогодні все! Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку. Нагадуємо, отримання цієї розсилки – добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її читати, будь ласка, дайте знати у цій формі. Якщо ви знаєте освітян, яким можуть бути цікаві такі листи від нас, будь ласка, надішліть їм посилання на відповідну анкету:
Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можете за посиланням. Нам дуже важлива ваша думка :-) До наступного четверга!
З любов'ю |