A A A K K K
для людей з порушеннями зору
ОПОРНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ «ПРИЧОРНОМОРСЬКИЙ ЛІЦЕЙ" ВИЗИРСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У сьогоднішньому листі з найважливішими новинами від МОН ви дізнаєтесь про умови роботи під час карантину з 19 грудня, зокрема – про заборону учням відвідувати школи 8-24 січня, запуск платформи “Всеукраїнська школа онлайн”, можливість розміщувати на

Дата: 18.12.2020 08:07
Кількість переглядів: 133

Фото без опису

Вітаємо, колеги!

У сьогоднішньому листі з найважливішими новинами від МОН ви дізнаєтесь про умови роботи під час карантину з 19 грудня, зокрема – про заборону учням відвідувати школи 8-24 січня, запуск платформи “Всеукраїнська школа онлайн”, можливість розміщувати навчальні матеріали на платформі "Learning Passport" та іншу важливу інформацію.

Переходимо до новин!

 

ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ З 19 ГРУДНЯ

Уряд продовжив дію карантину через COVID-19 до 28 лютого 2021 року. Положення, зазначені в новій постанові, набирають чинності з 19 грудня.

На період дії карантину, зокрема, заборонено:

  • відвідувати заклади здобувачами освіти групами понад 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;
  • відвідувати заклади освіти здобувачами, якщо на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває понад 50% здобувачів та персоналу закладу;
  • проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів.

Додатково до цього, з 8 до 24 січня 2021 р. учням заборонено відвідувати школи незалежно від форми власності, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти. Водночас Міністерство рекомендує розглянути можливість, за потреби, оголосити на цей час канікули.

Докладніше про умови карантину, які вступають у силу з 19 грудня, читайте ось тут. А про рекомендації МОН щодо періоду 8-24 січня – ось тут

 

МОН ТА МІНЦИФРИ ЗАПУСТИЛИ ПЛАТФОРМУ
“ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН”

Міністерство освіти і науки спільно з Українським інститутом розвитку освіти та Міністерством цифрової трансформації запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання “Всеукраїнська школа онлайн” – E-SCHOOL.net.ua.

Це сучасний онлайн-ресурс для змішаного та дистанційного навчання учнів середньої та старшої школи з матеріалами, що пройшли експертизу та відповідають державним освітнім стандартам. 

Докладніше про платформу “Всеукраїнська школа онлайн” читайте за цим посиланням. А ось ресурси самої платформи:

 

УКРАЇНСЬКИХ ОСВІТЯН ЗАПРОШУЮТЬ ОПУБЛІКУВАТИ СВОЇ РОЗРОБКИ
НА ОСВІТНІЙ ПЛАТФОРМІ ЮНІСЕФ

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) починає збирати навчальні матеріали українських освітян для розміщення на освітній онлайн-платформі Learning Passport.

Вона створена Microsoft разом з ЮНІСЕФ та Кембриджським університетом для підтримки безперервного доступу до освіти під час пандемії COVID-19. В Україні цей ресурс працює як бібліотека навчальних матеріалів для усіх рівнів та видів освіти й орієнтована на широке коло учасників освітнього процесу –  освітян, батьків, дітей та молоді.

Наразі платформа вже містить підбірки освітніх ресурсів у різних тематичних категоріях. З-поміж них – інтерактивні завдання з природничих наук, анімаційні ролики з української мови, матеріали про навички 21 століття, а також корисна інформація для батьків та вчителів на час пандемії.

Фото без опису

ЮНІСЕФ працює над створенням нового контенту, а також готовий опублікувати на платформі кращі доробки від українських освітян, громадських організацій, експертів та ініціатив з освітнього сектору. Експертну оцінку навчальних матеріалів перед публікацією здійснюватиме Український інститут розвитку освіти (УІРО). Рамкові вимоги до матеріалів можна знайти на сайті інституту за посиланням.

Запис вебінару про роботу платформи та розміщення на ній матеріалів можна переглянути за цим посиланням.

 

КОРИСНІ МОЖЛИВОСТІ ТА РЕСУРСИ ДЛЯ ОСВІТЯН

Триває серія онлайн-сесій, присвячених проблемам, із якими стикаються вчителі у період пандемії COVID-19. Заходи організовуються у партнерстві з ЮНІСЕФ Україна та ГС “Освіторія”. У доступі – записи трьох попередніх онлайн-сесій з таких тем:

  • протидія професійному вигоранню вчителів під час карантину – за посиланням,
  • оцінка успішності учнів в умовах змішаного навчання – за посиланням,
  • нормативні документи під час карантину – за посиланням

Слідкуйте за анонсами наступних онлайн-сесій на сторінках МОНЮНІСЕФ Україна та Освіторії.

 

Європейський навчальний фонд опублікував 10 порад щодо дистанційного навчання для вчителів. Поради стосуються, зокрема, методів такого навчання, планування часу, розподілу завдань, зворотного зв’язку від колег та учнів. Повний перелік порад читайте тут

 

18 січня стартує рестрація на сертифікацію вчителів початкових класів 2021. Якщо ви бажаєте пройти оцінювання своїх професійних компетентностей за допомогою сертифікації, будьте готові реєструватись – наступного року в сертифікації візьмуть участь лише 2000 вчителів, а для кожного регіону розраховано граничну кількість педагогів, які можуть зареєструватись. Деталі про реєстрацію на сертифікацію 2021 – ось тут

 

Міністерство оголошує добір кандидатів до складу предметних (галузевих) експертних комісії та експертних груп, уповноважених проводити експертизу та ухвалювати рішення щодо надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам. Деталі про діяльність комісій і груп, а також про механізм подання – за посиланням

 

ФІНАНСУВАННЯ ОСВІТИ У 2021

У Держбюджеті на 2021 рік, який Верховна Рада ухвалила 15 грудня, Міністерству освіти і науки передбачені видатки у 139,5 млрд грн, що на 26,6 млрд грн більше, ніж у 2020 році. 

З-поміж цих коштів, зокрема: 

  • освітня субвенція (зарплати освітян) – 99,65 млрд грн,
  • субвенція на розвиток НУШ – 1,42 млрд грн: 0,4 млрд грн – підвищення кваліфікації педпрацівників, 1,02 млрд грн – закупівля засобів навчання та обладнання,
  • субвенція на програму “Спроможна школа для кращих результатів” – 1,0 млрд грн;
  • нова субвенція на заходи проти COVID-19 і його наслідків під час навчального процесу в школах – 1 млрд грн.

Докладніше про видатки на освіту в Держбюджеті 2021 читайте за посиланням

Фото без опису

 

Крім того, Кабінет Міністрів спрямував місцевим бюджетам 490 млн грн на придбання шкільних автобусів на умовах співфінансування у 2021 році. 

Кошти спрямовано, зокрема, за рахунок розподілу 161,9 млн грн резерву освітньої субвенції та перерозподілу залишків за окремими бюджетними програмами МОН у сумі 328,1 млн грн. Використання субвенції здійснюється на засадах співфінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів. 

Докладніше про це читайте ось тут

 

На сьогодні все! Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку.

Нагадуємо, отримання цієї розсилки – добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її читати, будь ласка, дайте знати у цій формі.

Якщо ви знаєте освітян, яким можуть бути цікаві такі листи від нас, будь ласка, надішліть їм посилання на відповідну анкету:

Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можете за посиланням. Нам дуже важлива ваша думка :-) 

До наступного четверга! 

 

З любов'ю
команда Міністерства освіти і науки України

 

Міністерство освіти і науки України
press@mon.gov.ua
(044) 481-32-62
Зміни в освіті через карантин: mon-covid19.info

МОН у Facebook
Twitter
Telegram
YouTube

 

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень