Колеги, вітаємо!
У нашому сьогоднішньому щотижневому листі з найважливішими новинами ви дізнаєтесь про запуск розсилки для вчителів, “гарячі лінії” для скарг щодо недотримання безпечних умов у школах, ключові дати ЗНО-2021 та інші важливі новини.
Розпочинаємо!
МИ ЗАПУСКАЄМО РОЗСИЛКУ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ
Сьогодні, 29 жовтня, ми надсилаємо перший лист розсилки для вчителів українських шкіл. Відтепер вони так само щотижня по четвергах будуть отримувати листи з інформацією про найважливіші зміни, можливості для професійного розвитку, рекомендації для роботи та відповіді на поширені запитання з тієї чи іншої теми.
Листи, які ми надсилаємо вам, і листи, які будуть отримувати вчителі, будуть різними. І ті й ті можуть містити інформацію з одних і тих самих тем, але можуть і відрізнятись за наповненням. Так і має бути: якщо ця розсилка орієнтована насамперед на управлінців і адміністраторів шкіл, то та, яку ми розпочинаємо надсилати сьогодні, – на педагогів, які безпосередньо працюють з учнями.
Якщо ви знаєте вчителів, яким була би цікава така розсилка, ми можемо додати їхні контакти у список адресатів. Для цього їм потрібно заповнити анкету за посиланням: forms.gle/jSiZjbY5Gvw6ie2s9.
"ГАРЯЧІ ЛІНІЇ" ДЛЯ СКАРГ ЩОДО НЕДОТРИМАННЯ
БЕЗПЕЧНИХ УМОВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
У Державній службі якості освіти запрацювали “гарячі лінії” щодо недотримання безпечних умов освітнього процесу. Телефони "гарячої лінії" Служби для звернення громадян:
Час роботи “гарячих ліній”: понеділок-п'ятниця з 9:00 до 18:00 (крім вихідних і святкових днів).
Також через пандемію коронавірусу ДСЯО та її територіальні органи, зокрема, організовують позапланові очно-дистанційні інституційні аудити, які ініціюють самі заклади загальної середньої освіти, щоб спільно з експертами знайти рішення для ефективної розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти.
Докладніше про це читайте за посиланням.
СТОП-ФЕЙК: ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ВПЛИВУ
НА ВИКЛАДАЧІВ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ – НЕПРАВДА
Міністерство інформує: фотокопія листа, яка активно поширюється в соцмережах, щодо санкцій за недотримання вчителями історії України методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у ЗЗСО у 2020/2021 н.р. – підробка.
МОН не готувало та не направляло цього листа керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки ОДА та керівникам шкіл.
Лист має підроблені номер реєстрації та підпис заступника Міністра. На дату нібито реєстрації фейкового листа заступниця Міністра Любомира Мандзій перебувала на лікарняному і відповідно до законодавства не підписувала жодних документів. Виконавець листа не працює в МОН з 27 липня 2020 року. Окрім того, лист також містить граматичні, лексичні та стилістичні помилки.
Інформація про це на сайті МОН – за посиланням.
ПРОДОВЖЕНО РЕЄСТРАЦІЮ НА УЧАСТЬ
В ЕКСПЕРТИЗІ ПІДРУЧНИКІВ 4 І 8 КЛАСІВ
Реєстрацію претендентів для здійснення експертизи підручників для 4 і 8 класів, друк яких заплановано на 2021 рік, продовжено до 4 листопада та 4 грудня відповідно.
Експертами можуть стати вчителі, методисти, науковці, науково-педагогічні працівники, а також психологи, експерти з дизайнерської та антидискримінаційної експертизи.
Крім науково-методичної експертизи, під час якої аналізується зміст підручників на відповідність обсягу, структурі та способів викладу навчального матеріалу тощо, відбуватиметься також експертиза на відповідність віковим психологічним особливостям учнів, а також антидискримінаційна та дизайнерська експертизи.
Докладніше про вимоги до претендентів і порядок подання заявок читайте ось тут.
ЗНО-2021: КЛЮЧОВІ ДАТИ
Вже за три місяці, 1 лютого 2021 року, стартує реєстрація на ЗНО-2021. Вона триватиме до 5 березня.
Ось інші ключові дати проведення ЗНО-2021:
- до 1 березня керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів для проходження ДПА у формі ЗНО,
- до 30 квітня зареєстровані учасники зможуть завантажити запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце тестувань.
Розклад основної сесії ЗНО виглядає наступним чином:
- 21 травня – хімія
- 24 травня – іспанська, німецька, французька мови
- 25 травня – англійська мова
- 28 травня – математика
- 1 червня – українська мова, українська мова і література
- 4 червня – історія України
- 7 червня – фізика
- 10 червня – біологія
- 15 червня – географія
Інформацію про результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів буде розміщено на сторінках учасників до 30 червня. Докладніше про ЗНО-2021 читайте за посиланням.
Пробне ЗНО-2021 з усіх предметів відбудеться в один день – 10 квітня, зареєструватись на нього можна буде 5-19 січня 2021-го.
Через епідеміологічні загрози учасники зможуть вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Але крім цього учасники зможуть додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів, пройти тестування вдома і внести відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів.
Отже, у 2021 році можна буде:
- ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з предметів,
- перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших предметів ЗНО у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс.
Більше інформації щодо пробного ЗНО-2021 читайте ось тут.
КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ БЕЗПЕЧНОГО НАВЧАННЯ
Традиційно нагадуємо, що матеріали щодо безпечного навчання під час карантину, розроблені МОН та ЮНІСЕФ у межах кампанії “Школо, ми готові”, – все ще в доступі.
- Постери з правилами респіраторної гігієни, рекомендаціями щодо безпечних умов та особливостями різних форматів навчання.
- Корисні матеріали для директорів, учителів та батьків.
- Інформація про особливості навчального року 2020/2021.
- Відповіді на найпоширеніші запитання.
- Матеріали для спеціального уроку про безпечне навчання під час карантину.
Все це допоможе адаптуватись до змін і не забувати основні правила навчання в безпечних умовах. Усі матеріали доступні на сторінці mon-covid19.info/schools та за цим посиланням.
На сьогодні все! Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку.
Нагадуємо, отримання цієї розсилки – добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її читати, будь ласка, дайте знати у цій формі.
Якщо ви знаєте освітян, яким можуть бути цікаві такі листи від нас, будь ласка, надішліть їм посилання на відповідну анкету:
Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можете за посиланням. Нам дуже важлива ваша думка :-)
До наступного четверга!
З любов'ю
команда Міністерства освіти і науки України
|