A A A K K K
для людей з порушеннями зору
ОПОРНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ «ПРИЧОРНОМОРСЬКИЙ ЛІЦЕЙ" ВИЗИРСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сьогодні у листі з найважливішими новинами від МОН ви дізнаєтесь про безпеку під час новорічних заходів у школах, дослідну експлуатацію е-журналів та е-щоденників, конкурс на створення найбезпечнішої школи мрії та про інші важливі новини і можливості

Дата: 28.12.2020 09:15
Кількість переглядів: 165

Фото без опису

Колеги, вітаємо!

Сьогодні у листі з найважливішими новинами від МОН ви дізнаєтесь про безпеку під час новорічних заходів у школах, дослідну експлуатацію е-журналів та е-щоденників, конкурс на створення найбезпечнішої школи мрії та про інші важливі новини і можливості. 

Також у цьому листі ви знайдете відповіді на поширені запитання щодо свідоцтва досягнень учнів початкових класів НУШ, а також щодо платформи “Всеукраїнська школа онлайн”.

Переходимо до новин!

 

ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ ЩОДО СВІДОЦТВА ДОСЯГНЕНЬ
УЧНІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ НУШ

МОН підготувало відповіді на поширені запитання батьків та педагогів щодо свідоцтва досягнень. Саме у таких свідоцтвах здійснюється облік результатів підсумкового оцінювання рівня навчальних досягнень учнів Нової української школи.

У матеріалі є відповіді, зокрема, на такі запитання:

  • Що таке свідоцтво досягнень і чим воно відрізняється від табеля?
  • Хто і як має заповнювати свідоцтво досягнень?
  • Чим відрізняється свідоцтво досягнень для 1-2 і 3-4 класів?
  • За якими критеріями вчитель заповнює свідоцтво досягнень?
  • Як батькам зрозуміти свідоцтво досягнень?

Із повним текстом запитань і відповідей ознайомлюйтесь тут

 

ЯК БЕЗПЕЧНО ПРОВЕСТИ НОВОРІЧНІ ТА РІЗДВЯНІ ЗАХОДИ
В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ: РЕКОМЕНДАЦІЇ МОН

З метою посилення протипожежного захисту шкіл і безпеки учнів та педагогів під час зимових канікул МОН надало рекомендації, як безпечно організувати та провести новорічні заходи. Докладно про заходи безпеки читайте за посиланням

Фото без опису
 

ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА ОНЛАЙН:
П’ЯТЬ ВІДПОВІДЕЙ НА ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

За перший тиждень роботи платформи "Всеукраїнська школа онлайн" її відвідали майже 1 млн разів. На офіційній Facebook-сторінці платформи збираються запитання про неї, відповіді на які публікуватимуться у рубриці #запитанняВШО. 

Міністерство вже оприлюднило відповіді на перші п’ять запитань-відповідей:

  1. Не виходить зареєструватися, що робити?
  2. Чи є платформа ВШО обов‘язковою?
  3. Чи замінить Всеукраїнська школа онлайн звичайні школи?
  4. Чи буде інформатика/трудове навчання/інший предмет?
  5. Коли з‘являться нові уроки?

Із відповідями ознайомлюйтесь ось тут

 

РОЗПОЧАЛАСЬ ДОСЛІДНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ
ШКІЛЬНИХ ЕЛЕКТРОННИХ ЖУРНАЛІВ ТА ЩОДЕННИКІВ

Запроваджено дослідну експлуатацію програмного модуля електронних щоденників та журналів закладів загальної середньої освіти. Доступ до е-журналів та е-щоденників відбуватиметься за допомогою платформи.

Наразі протестовано інтерфейс, через який можна буде отримати доступ до різних сторінок: дані про учнів, розкладу уроків, списків відвідування, домашніх завдань тощо. Вся інформація буде заповнюватися вчителями, а за допомогою логіна й пароля батьки і учні зможуть отримати до неї доступ.

Використання е-журналів і е-щоденників покликане скоротити обсяг бюрократичної роботи. Також сервіс буде адаптовано до роботи з будь-яких гаджетів.

Докладніше про це – ось тут.

 

КОНКУРС: НАЙБЕЗПЕЧНІША ШКОЛА МРІЇ 

До 12 лютого 2021 ЮНІСЕФ Україна в партнерстві з Microsoft Україна проводить конкурс на створення найбезпечнішої школи мрії в Minecraft.

Мета проєкту – в простій і доступній дітям формі донести основні правила і норми превенції під час пандемії, а також сприяти розвитку поведінкових навичок, які допоможуть школярам убезпечити себе, своїх рідних і близьких.

Фото без опису

Конкурс буде проходити на платформі Minecraft: Education Edition. Взяти участь можуть діти віком 8-13 років. У першій хвилі конкурсу беруть участь школи зі східних регіонів України, а саме з Донецької та Луганської областей. Наступна хвиля буде всеукраїнською, про її старт буде оголошено окремо.

Завдання школярів – зібрати команду однодумців на чолі з учителем і разом створити безпечну школу мрії. Команда переможців отримає приз – фізичну 3D-модель безпечної школи мрії та почесну грамоту переможця конкурсу, які будуть передані навчальному закладу. 

Про умови реєстрації та етапи конкурсу можна дізнатись за посиланням.

 

МОБІЛЬНИЙ ЗАСТОСУНОК ДЛЯ ДОПОМОГИ
БАТЬКАМ ДІТЕЙ З ООП І ФАХІВЦЯМ ІРЦ

Міністерство презентувало Систему автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів, яка складається з порталу “Інклюзивно-ресурсний центр” і мобільного застосунку АС “ІРЦ” для швидкого доступу до порталу. 

Відтепер здобувачі освіти та їхні батьки можуть користуватися мобільним застосунком для зручного й швидкого вирішення питань, які стосуються взаємодії з ІРЦ. 

Про портал "ІРЦ" та мобільний застосунок АС "ІРЦ" докладніше читайте за посиланням

 

ЗАПОЧАТКОВУЄМО РОЗСИЛКУ ДЛЯ ДОШКІЛЛЯ!

Міністерство започатковує розсилку для працівників сфери дошкільної освіти. Отримувати листи, які будуть схожі на ці, що отримуєте ви, зможуть усі охочі з січня 2021 року.

За допомогою листів ми плануємо, зокрема:

  • надсилати новини МОН та інших державних органів щодо дошкільної освіти; 
  • надавати роз’яснення щодо офіційних документів;
  • запрошувати на актуальні події: семінари, курси, вебінари тощо;
  • підтримувати педагогів у роботі за допомогою корисних матеріалів;
  • отримувати зворотний зв’язок щодо своєї роботи. 

Підписатись на розсилку можна за посиланням. Долучитись можуть зацікавлені вихователі, методисти та управлінці закладів дошкільної освіти.

 

У ДОСТУПІ – ЗАПИСИ ВЕБІНАРІВ "ЯКІСНА ДОШКІЛЬНА ОСВІТА В УКРАЇНІ"

Триває серія вебінарів "Якісна дошкільна освіта в Україні", організована МОН та УІРО у партнерстві з Командою підтримки реформ МОН та за підтримки ЮНІСЕФ Україна і проєкту "Підтримка реформи дошкільної освіти в Україні".

Перший вебінар "Методика ECERS-3: дослідження якості освітнього процесу в дитячих садках" відбувся 8 грудня, його запис – за посиланням.

Другий вебінар "Методика ECERS-3: як користуватись друкованим виданням" відбувся 15 грудня, його запис – за цим посиланням.

Трансляція вебінарів здійснюється на Facebook-сторінках Всеукраїнського фонду "Крок за кроком"МОН та ФБ ГО "Центр Знань". Тож слідкуйте за анонсами і діліться інформацією про вебінари з колегами!

 

ЗАТВЕРДЖЕНО ПЛАН ЗАХОДІВ З РЕАЛІЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ СТРАТЕГІЇ БЕЗПЕЧНОГО І ЗДОРОВОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА В НУШ НА 2021 РІК

Кабінет Міністрів затвердив план заходів з реалізації Національної стратегії безпечного і здорового освітнього середовища в Новій українській школі на 2021 рік. 

План передбачає оновлення матеріально-технічної бази для занять фізичною культурою, забезпечення фізичного та психологічного комфорту, зокрема й для дітей з особливими освітніми потребами, навчання правильним харчовим звичкам та оновлення підходів до роботи психологічної служби шкіл. 

Докладніше про план заходів і саму Національну стратегію – за посиланням

 

БЮДЖЕТНІ ЗАПИТИ ТА БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК ДЛЯ ОРГАНІВ УПРАВЛІННЯ ОСВІТОЮ У ГРОМАДАХ – ПОРАДНИК І ШАБЛОНИ

Для новостворених органів управління освітою опубліковано два порадники з шаблонами типових документів про формування бюджетних запитів до органу управління освітою та організацію бухгалтерського обліку. Завантажити порадники з шаблонами можна за посиланням.

Порадники "Здіи?снюємо підготовку бюджетних запитів до органу управління освітою" і "Забезпечуємо ведення бухгалтерського обліку в органі управління освітою" будуть корисні керівникам органів місцевого самоврядування, фахівцям з фінансово-господарського обслуговування закладів освіти, керівникам закладів освіти. Матеріали розробили експерти швейцарсько-українського проєкту DECIDE – "Децентралізація для розвитку демократичної освіти" в межах кампанії "Освіта у нових громадах від А до Я".

Перший порадник про те, як створити орган управління освітою в громаді, доступний за посиланням. Завантажуйте матеріали, слідкуйте за анонсами вебінарів із експертами, дивіться записи на novihromady.decide.in.ua та Facebook-сторінці.

 

На сьогодні все! Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку.

Нагадуємо, отримання цієї розсилки – добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її читати, будь ласка, дайте знати у цій формі.

Якщо ви знаєте освітян, яким можуть бути цікаві такі листи від нас, будь ласка, надішліть їм посилання на відповідну анкету:

Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можете за посиланням. Нам дуже важлива ваша думка :-) 

До наступного четверга! 

 

З любов'ю
команда Міністерства освіти і науки України

 

Міністерство освіти і науки України
press@mon.gov.ua
(044) 481-32-62
Зміни в освіті через карантин: mon-covid19.info

МОН у Facebook
Twitter
Telegram


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень