Можливо, повсякденна робота вчителя не завжди помітна. До неї так само звикають, як до хатньої, і помічають тоді, коли щось пішло не так, як слід.
Сьогодні перед освітянами стоїть багато викликів: дистанційне навчання, вимкнення світла, відсутність зв’язку та інтернету.. і ще безліч причин, які впливають на освітній процес, щоб він міг приносити задоволення від роботи. Розуміємо проблеми, з якими можуть зіткнутися і учні та їхні батьки у цей час. Намагаємось до кожного окремого випадку ставитись індивідуально. Проте не завжди результат навчання може залежати лише від педагога . Хоча це тема іншого посту…
Із усією відповідальністю зазначаємо, що попри відімкнення світла та відсутність зв‘язку кожний вчитель шукає можливість провести урок онлайн. Навіть якщо на ньому буде присутній 1 учень! Чи на своєму робочому місці ( взявши усю відповідальність за свою безпеку на себе) , чи віддалено ( деколи шукаючи місце з інтернетом і світлом) вчитель працює. Крім того , після проведеного уроку , вчителі 5-11 класів надають навчальні матеріали для альтернативного навчання учням , які не мали можливості бути присутніми на конференціях ( це відеоуроки, розроблені презентації чи чек-листи для самостійного опрацювання ). Щодня, з кожного предмету. А тепер ми ще вчимося вгадувати , коли може бути наступний масований ракетний удар і дати наперед інструкції щодо освітнього процесу. Звичайно, ми не ідеалізуємо свою роботу, розуміємо , як важко і учням, і батькам. Проте ніхто із педагогічних працівників Першотравневого ліцею « не кинув напризволяще» своїх вихованців. Сподіваємось , що скоро ми зможемо все надолужити, наздогнати, пояснити незрозуміле , опанувати неопановане… Але це буде можливо лише за певних умов, коли очний освітній процес стане безпечним.
До вашої уваги фото лише одного дня, 13 грудня 2022 року. І лише вчителів 5-11 класів. Ніхто не готував спеціально для фотографування свої уроки, прохання до вчителів надати світлини уроків надійшли до них в середині дня, коли освітній процес ішов повним ходом, із використанням різних методів та технологій , щоб навчання не було одноманітним та прісним.
Так, сьогодні важко усім: і батькам, і учням, і вчителям. Проте кожен із нас сподівається на те, що дуже скоро усе зміниться на краще. Адже інакше -ніяк!