A A A K K K
для людей з порушеннями зору
ОПОРНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ «ПРИЧОРНОМОРСЬКИЙ ЛІЦЕЙ" ВИЗИРСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

10-й клас: "за" і "проти"

Дата: 01.02.2023 09:57
Кількість переглядів: 54

Майже перед кожним дев’ятикласником та його батьками постає питання: чи варто піти в коледж (технікум, училище) або ж продовжити навчання в школі? Для більшості це питання не викликає труднощів, оскільки є чітке самовизначення ( у випадку школяра) ; розуміння дитини, його інтересів та нахилів (у випадку батьків). Що робити, якщо такої визначеності немає?

Найважливіше у цьому виборі: врахувати інтереси підлітка, його нахили, думки про майбутню професію ( часто вони є; якщо немає, то можна підказати, допомогти визначитися, вивчаючи разом із дитиною різновид професій , ринок праці тощо) .

Далі про "плюси" і "мінуси"

Прийнявши таке важливе рішення, як вступ до коледжу або технікуму, людина продовжує навчатись, але вже в навчальному закладі, що є професійно-орієнтованим. Це шанс почати самостійне життя, а далі і кар’єру на кілька років раніше за однолітків.

Навчаючись в коледжі (технікумі, училищі) на випускному курсі близько 10-15% студентів вже працює за спеціальністю,
Закінчивши ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації студент отримує не тільки атестат про загальну середню освіту, як у школі, а також диплом про вищу освіту молодшого бакалавра (молодшого спеціаліста) з певної спеціальності. Тобто є вже дипломованим фахівцем, який навчався чотири або три роки обраній спеціальності.

Однозначно потрібно залишатися в старшій школі, якщо у дитини є плани щодо вступу до ВНЗ. Навіть якщо ці плани дуже розпливчасті, ближче до 11-го класу школяр визначиться, та й простору для маневру буде більше.

Якщо підліток вже в 9-му класі визначився з професією і готовий до самостійного життя, можна без докорів сумління відправляти його вчитися в коледж або технікум. В такому випадку він не втратить два роки в школі і швидше своїх однолітків зможе освоїти професію.

Після 9-го класу у дітей більше шансів вступити на бюджетну форму навчання, тому цей факт потрібно враховувати, якщо у сім'ї є фінансові труднощі. Іноді після коледжу можна продовжити навчання у вищому навчальному закладі, вже маючи базову професію.

Якщо дитина відчуває себе некомфортно в школі, у неї немає друзів та інтересу до навчання, це теж ознака того, що варто гарненько подумати про її майбутнє. Можливо, в коледжі підліток зможе зарекомендувати себе з іншого боку і знайти нових друзів.

Пам'ятайте, що підліток повинен бути морально готовим до дорослого життя, адже навчання в коледжі та технікумі відрізняється від шкільної освіти. Крім цього, якщо дитині доведеться переїжджати в інше місто, вона має бути готовою до самостійного ведення побуту.

Розставляємо пріоритети

Як правило, в 9-му класі багато дітей ще прислухаються до порад своїх батьків, а багато хто й зовсім робить так, як їм скажуть. Але, звичайно, краще, якщо дитина прийме самостійне рішення за допомогою дорослих. Цей чек-лист допоможе школяреві визначитися, що для нього важливо.

Дитині варто йти після 9-го класу, якщо:

  • їй нецікаво вчитися в школі,

  • школяр планує отримати спеціальну освіту,

  • дитина визначилася з професією,

  • дев’ятикласник готовий до самостійного життя,

  • для сім'ї важливо вчити дитину безкоштовно.

Дитині варто залишитися вчитися в 10-11 класах, якщо:

  • вона мріє про вступ до університету,

  • школяр не визначився з професією.

  • не готовий до самостійного побуту.

Рішення 9-го класу неймовірно важливе, адже від нього багато в чому залежить майбутнє дитини. Тому постарайтеся гарненько обміркувати і обговорити всі перспективи з дитиною. Якщо самостійно визначитися не виходить, не зайвим буде звернутися за допомогою до психолога або фахівця з профорієнтації.

Пізніше ознайомимо з результатами анкетування і учнів, і батьків 9-тикласників щодо вибору шляхів здобуття освіти. Буде цікаво.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень