ВІДКЛЮЧАЄМО ДИТИНУ ВІД ГАДЖЕТІВ
Крок перший.
Давайте зрозуміємо: самі собі діти гаджети не купують. Дивно спочатку подарувати дитині телефон, а потім забороняти користуватися ним. Тому до покупки обговоріть правила: час, місце і як довго дитина буде з ним взаємодіяти. Правила мають бути зрозумілими та прийняті обома сторонами: і батьком і дитиною, інакше це називається ультиматум. У відповідь на ультиматум дитина шифруватиметься і ховатиметься.
Крок другий.
Стати дитині другом. Чим приваблює ваше чадо телефон? Тим, що це його партнер із ігор. Ви ж дуже багато разів відмахувалися, коли дитина вас просила пограти з нею, а дітям потрібні партнери для ігор. Чи є у вашої дитини хтось, з ким можна грати? Чи вміє грати з іншими дітьми? Цей пропуск, якщо він є, необхідно заповнити. Живі рольові ігри не зможе замінити жодного гаджету. Лише у живому спілкуванні формуються комунікативні навички.
Крок третій.
Запропонуйте дитині альтернативу, але не у формі: "Піди у щось пограй". Запитайте його, що йому цікаво так само, як і гаджет, і подумайте, як можна реалізувати ці інтереси.
Крок четвертий.
Вибирайте правильний контент, не залишайте дитину з телефоном віч-на-віч. Краще разом переглянути пізнавальне відео, потім обговорити його. Можна навіть пограти у гру, але саме разом. Щоб це було ваше спільне спілкування.
Крок п'ятий.
Будьте прикладом. Нехай дитина бачить, що ви і самі встановили собі правила, коли відкладаєте гаджет, наприклад, після сьомої години вечора і кажете: "Все, час для сім'ї".
Такі нехитрі кроки зроблять свою справу: гаджет служитиме вам, а не навпаки.