Сьогодні розглянемо дуже важливе питання: що чекає у 2023 році наших випускників!
Враховуючи безпекову ситуацію, важку зиму з екстреними та стабілізаційними відключеннями світла, інші тимчасові труднощі, наразі не планується проведення зовнішнього незалежного оцінювання у традиційному форматі. Натомість Міністерство освіти і науки розглядає варіант удосконаленого НМТ.
Що це означає?
Перше, обов’язковий блок буде складатися з чотирьох предметів: української мови; математики; історії України; іноземної мови (на вибір вступників будуть запропоновані англійська, французька, німецька та іспанська мови). Ці предмети складатимуть всі, без виключення. Поясню для батьків простіше. Ваша дитина, майбутній абітурієнт, складатиме ОДИН онлайн-іспит, який міститиме питання з вищевказаних предметів у тестовій формі. Питання з української літератури не передбачаються, написання власного висловлення теж. Проходитимуть тест за комп’ютером у створеному тимчасовому екзаменаційному центрі, дані про який не розголошуються. Спочатку учасники будуть упродовж 90 хвилин виконувати завдання з української мови та математики, а після короткої перерви ще 90 хвилин працюватимуть над завданнями з історії України та іноземної мови. Тобто, у дітей буде можливість перепочити.
Друге, вже в інший, але заздалегідь визначений день, вступники (за бажанням) складатимуть додатковий блок предметів з фізики, хімії чи біології, результатом якого можна буде замінити оцінку з історії України або іноземної мови. Триватиме він трохи менше - 75 хвилин.
Далі планується, що тестування відбуватиметься у червні – липні 2023 року в межах основної та додаткової сесій. Тестові завдання укладуть згідно з програмами ЗНО з відповідних предметів. Реєстрацію для участі в НМТ попередньо мають розпочати у квітні.
Рішення про проведення мультипредметного тесту за кордоном та можливий перелік країн прийматиметься навесні з урахуванням воєнно-політичної ситуації.
Звичайно, що для вступу можуть бути використані як результати національного мультипредметного тесту 2023 року, так і результати НМТ 2022 року або зовнішнього незалежного оцінювання 2020-2021 років.
Вступники на спеціальності, для яких передбачено творчий конкурс, будуть вступати за результатами НМТ та творчого конкурсу. В наступному році не передбачається використання середнього бала документа про раніше здобуту освіту та сільського коефіцієнту. Без НМТ можна буде вступити на контракт на спеціальності, яким надається особлива підтримка (53 спеціальності та 11 спеціалізацій).
І, що важливо, остаточне слово за Верховною Радою України. Нині Міністерство освіти і науки ініціювало підготовку спеціального законопроєкту, щойно парламент прийме закон – будуть оприлюднені деталі.
Але висновок один: готуватися все одно потрібно. Ми пройдемо цей шлях разом! Бажаємо успіхів!