A A A K K K
для людей з порушеннями зору
ОПОРНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ «ПЕРШОТРАВНЕВИЙ ЛІЦЕЙ" ВИЗИРСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У свіжому листі нашої щотижневої розсилки читайте про старт реєстрації на ЗНО 2021, підсумки роботи й плани Міністерства у шкільній освіті, підключення шкіл до електронних журналів та щоденників, а також про інші важливі новини та цікаві можливості д

Дата: 05.02.2021 07:58
Кількість переглядів: 104

Фото без опису

 

Вітаємо, колеги!

У свіжому листі нашої щотижневої розсилки читайте про старт реєстрації на ЗНО 2021, підсумки роботи й плани Міністерства у шкільній освіті, підключення шкіл до електронних журналів та щоденників, а також про інші важливі новини та цікаві можливості для освітян.

Тож до новин!

 

СТАРТУВАЛА РЕЄСТРАЦІЯ НА ОСНОВНУ СЕСІЮ ЗНО-2021

1 лютого розпочалась реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року – вона триватиме до 5 березня.

Про те, як зареєструватись і які документи необхідно подати, читайте у цьому матеріалі, а також на спеціальній сторінці сайту УЦОЯО.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться з 21 травня до 15 червня.  Додатковий період реєстрації окремих категорій осіб триватиме 6-18 травня включно. Додаткова сесія ЗНО відбудеться з 29 червня до 16 липня.

 

ОНЛАЙН-ПРОЄКТ "СЛУХАЙ" ДОПОМОЖЕ У ПІДГОТОВЦІ ДО ЗНО

У доступі – освітній проєкт "Слухай". Це найбільша онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою, озвучених голосами українських зірок. Добірку 60 аудіокниг із творами української літератури, що входять до програми ЗНО, вже можна безкоштовно послухати за посиланням.

Проєкт став переможцем онлайн-конкурсу корисних думок та ідей HackCorona, який ініціювало Міністерство цифрової трансформації. 

Докладніше про освітній проєкт “Слухай” читайте за посиланням

 

РОЗВИТОК ШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ: ПІДСУМКИ 2020 РОКУ І ПЛАНИ НА 2021-Й

Реформа "Нова українська школа", зокрема її продовження на рівні базової середньої освіти – один з ключових пріоритетів МОН. Про це заявив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час презентації підсумків 2020-го і планів на 2021 рік у шкільній освіті. 

З-поміж завдань, над якими триває робота в межах Нової української школи, – продовження реформи на рівні базової середньої освіти, розбудова старшої профільної школи та забезпечення профорієнтації учнів у закладах освіти. 

Також у планах – сприяти професійному розвитку педагогів і формуванню освітньої мережі в умовах адміністративної реформи, розбудовувати сучасне безпечне освітнє середовище та забезпечувати учнів і педагогів електронними освітніми ресурсами.

Докладно про підсумки минулого року і плани на 2021-й читайте за цим посиланням.

 

ДОПЛАТА У 20% МЕДИЧНИМ ПРАЦІВНИКАМ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ 

З 1 січня 2021 року і до скасування карантину, встановленого через COVID-19, медичні працівники закладів освіти державної та комунальної форм власності отримуватимуть доплату в розмірі 20% посадового окладу. Відповідне рішення ухвалив Кабінет Міністрів.

Доплата розраховуватиметься від посадового окладу, визначеного за тарифними розрядами Єдиної тарифної сітки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів №1298. Доплати здійснюватимуться за рахунок коштів, передбачених на оплату праці працівників відповідного закладу освіти.

Докладно про новацію читайте ось тут

 

ТРИВАЄ ПІДКЛЮЧЕННЯ ШКІЛ ДО Е-ЖУРНАЛІВ ТА Е-ЩОДЕННИКІВ

Станом на 1 лютого безкоштовними державними електронними журналами та щоденниками користувались вже 134 заклади загальної середньої освіти. Наразі триває активне підключення шкіл до системи е-журналів та е-щоденників.

Про алгоритм підключення шкіл, які не мають систем ведення електронних журналів та щоденників, а також про саму систему читайте ось тут

Дані модулі не є загальнообов’язковими, рішення про їх використання ухвалює заклад освіти на добровільній основі. Школи, які використовують інші системи ведення електронних журналів та щоденників, можуть і надалі їх використовувати.

 

ВАЖЛИВО: ЩОДО ПЕРЕВЕДЕННЯ УЧНІВ ДО 10-11 КЛАСІВ

Переформатування мережі закладів середньої освіти, які здійснюють місцеві органи влади в межах реформи децентралізації, не призведуть до масового закриття шкіл. Всі 9-класники матимуть змогу вступити до 10-х класів. Про це заявив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

У 2021 році зарахування до старшої школи відбуватиметься за встановленим порядком.

Рішення про створення мережі ліцеїв, у яких буде старша школа, згідно з чинним законодавством прийматимуть обласні або міські ради (в містах із населенням понад 50 тисяч).

Докладно про це читайте за посиланням

 

КОНКУРСНИЙ ВІДБІР ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ У ПРОЄКТІ
"ВИВЧАЙ ТА РОЗРІЗНЯЙ: ІНФО-МЕДІЙНА ГРАМОТНІСТЬ"

Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у межах всеукраїнського проєкту "Вивчай і розрізняй: інфо-медійна грамотність" запрошує вчителів приєднатися до великої когорти освітніх змінотворців. 

Вчителі – учасники заходу – отримають дієві інструменти та методики для навчання школярів старших класів медіаграмотності. Нові компетенції викладачів дозволять ефективно навчати учнів критичному сприйняттю інформації, протидії маніпуляціям та усвідомлювати цінність високоякісної інформації в контексті шкільної освіти.

До участі запрошують вчителів історії, української мови та літератури у 8-9 класах, мистецтва у 9 класі. Для цього потрібно до 14 лютого подати заявку, яку розгляне конкурсна комісія проєкту.

До вересня 2021 року учасники пройдуть спеціальне онлайн-навчання з інтеграції інфо-медійної грамотності у свої уроки та отримають електронні матеріали: конспекти уроків, презентації, роздатковий матеріал тощо.

Докладно про конкурс і сам проєкт – ось тут

 

5-7 ЛЮТОГО – ФІНАЛ КОНКУРСУ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ "ITALENT"

З 5 до 7 лютого відбудеться фінал Всеукраїнського конкурсу з інформаційних технологій для дітей та молоді “iTalent”. Він пройде у форматі онлайн та буде транслюватися на YouTube-каналі конкурсу.

Захід буде проведено за наступним розкладом:  

  • 5 лютого, 18:00: 3D Графіка, Розробка гри, Scratch; 
  • 6 лютого, 12:00: 2D Графіка, 2D Анімація, Цифрове фото, Відеомейкінг, Саунд дизайн, Студентська ART;  
  • 7 лютого, 12:00: Front-End, Web Application, Апаратна розробка, Сайт на конструкторі, Програмна розробка, Програмна розробка текстів, Студентська Tech.

Понад 2000 дітей з усієї країни змагалися у 18 номінаціях за звання найталановитіших. З роботами фіналістів можна ознайомитися за посиланням. Більш детально про конкурс можна дізнатися за ось тут.

Долучайтесь до перегляду спільно з учнями!

 

 

На сьогодні все! Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку.

Нагадуємо, отримання цієї розсилки – добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її читати, будь ласка, дайте знати у цій формі.

Якщо ви знаєте освітян, яким можуть бути цікаві такі листи від нас, будь ласка, надішліть їм посилання на відповідну анкету:

Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можете за посиланням. Нам дуже важлива ваша думка :-) 

До наступного четверга! 

 

З любов'ю
команда Міністерства освіти і науки України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень