Колеги, доброго дня!
Наш сьогоднішній лист – дещо більший за попередні, адже протягом останнього тижня зібралось чимало важливих новин і цікавих можливостей.
Тож цього разу читайте про:
- конкурси для школярів від Національного антарктичного наукового центру і проєкту “Створюємо мистецтво в шкільному саду”
- методрекомендації для внутрішньої системи забезпечення якості освіти у школах
- підсумки сертифікації вчителів 2020
- всеукраїнські учнівські олімпіади
- та багато іншого.
Переходимо до новин!
МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ УЧНІВ: КОНКУРС ВІД НАНЦ,
ПРОЄКТ ЗІ СТВОРЕННЯ МИСТЕЦТВА У ШКІЛЬНОМУ САДУ
Маємо дві цікаві можливості для учнів та їхніх вчителів – конкурс “Привітай полярника з Новим роком” і проєкт “Створюємо мистецтво в шкільному саду”.
“Привітай полярника з Новим роком”
Головна умова участі – створити та надіслати малюнок-листівку чи відеовітання з Новим роком. Найкращі привітання будуть передані на станцію “Академік Вернадський” команді зимівників.
Долучитися до конкурсу можуть учні шкіл незалежно від віку та регіону. Школярі можуть долучитися як самостійно, так і в групах до 5 осіб. Для участі потрібно заповнити анкету та прикріпити до неї файл або посилання на створене привітання: малюнок, фотоколаж, відеоролик, анімацію тощо.
5 переможців отримають поштою призи від НАНЦ. А приз за перше місце – онлайн-зустріч із полярниками. Дедлайн – 25 грудня, деталі – за цим посиланням.
До речі, а ви знали, що у НАНЦ є сторінка в Instagram, на якій можна знайти цікаві історії, фото та відео зі станції “Академік Вернадський”? Підписатись на неї можна за посиланням: instagram.com/antarcticcenterua. Актуальні фото з Антарктики від українських полярників стануть у нагоді як вчителям, так і учням під час навчання!
“Створюємо мистецтво в шкільному саду”
Проєкт складається з підготовки й створення виставок у 5 школах, а також освітнього онлайн-курсу з організації виставок у публічних просторах. У межах заходу буде розроблено унікальні конструкції, які школи зможуть використовувати й надалі.
Стати учасниками проєкту можуть шкільні команди учнів 8-11 класів. Кураторами та митцями в цих командах мають виступати школярі.
Для участі у конкурсі необхідно до 24 грудня включно надіслати заявку в електронній формі. Деталі про конкурс – ось тут.
МЕТОДРЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ВНУТРІШНЬОЇ СИСТЕМИ
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ У ШКОЛАХ
Міністерство і Державна служба якості освіти розробили методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у школах.
Методичні рекомендації допоможуть школам у внутрішньому забезпеченні якісної освіти. Згідно з документом, система забезпечення якісної освіти у школі повинна мати не лише зовнішні стимули (ЗНО, інституційний аудит, атестація та сертифікація педагогічних працівників тощо), а й внутрішні інструменти.
Зокрема, у школі доцільно проводити самооцінювання та вимірювати якість освіти. Для цього школа може розробити свої критерії та індикатори або скористатися системою оцінювання, що застосовується під час інституційного аудиту.
Докладніше про це – у матеріалі МОН. Самі рекомендації завантажуйте ось тут.
ВСЕУКРАЇНСЬКІ УЧНІВСЬКІ ОЛІМПІАДИ
НЕ ПРОВОДИТИМУТЬСЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ
Через загострення епідеміологічної ситуації ухвалено рішення не проводити Всеукраїнські учнівські олімпіади з навчальних предметів, турніри, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності.
Винятково в заочній (дистанційній) формі можуть проводитися Всеукраїнські учнівські конкурси з навчальних дисциплін та конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт.
Докладніше про це читайте за посиланням.
ДІТИ ЗАГИБЛИХ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ
ХАРЧУВАТИМУТЬСЯ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ БЕЗКОШТОВНО
Діти загиблих захисників України харчуватимуться безкоштовно в закладах освіти, зокрема – у школах. Відповідний закон підписав Президент Володимир Зеленський. Це має підвищити рівень соціального захисту дітей, батьки яких загинули, зникли безвісти чи померли, захищаючи Україну.
Згідно з законом, органи державної влади та місцевого самоврядування, у підпорядкуванні яких перебувають державні та комунальні заклади освіти, мають забезпечувати безоплатним харчуванням дітей загиблих героїв.
Докладніше про це – за посиланням.
ЗАТВЕРДЖЕНО ПРОФЕСІЙНИЙ СТАНДАРТ
"ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ”
Цей професійний стандарт є інструментом для систематизації вмінь і навичок, підготовки молодих фахівців, само- та оцінювання діяльності практичного психолога, підвищення кваліфікації та професійного розвитку.
Деталі – у цьому матеріалі.
СЕРТИФІКАЦІЮ 2020 УСПІШНО ПРОЙШЛИ 902 ВЧИТЕЛІ
Пілотну добровільну сертифікацію вчителів початкової школи 2020 року успішно пройшли 902 педагоги. Загалом цьогоріч заявку на участь у сертифікації подали 1711 вчителів.
У першому етапі сертифікації – незалежному тестуванні – взяли участь 1552 педагоги, 1045 з яких пройшли до наступного етапу – самооцінювання власної педагогічної майстерності. За його результатами до участі в третьому етапі було допущено 1040 педагогів.
Третій етап – вивчення практичного досвіду роботи – через карантин відбувався дистанційно з використанням електронних платформ.
У підсумку сертифікацію 2020 успішно пройшли 902 вчителі. Якщо з-поміж наших читачів є ці педагоги – вітаємо вас із успішним проходженням сертифікації!
Докладно про перебіг сертифікації 2020 читайте за посиланням.
ПРЕЗЕНТОВАНО КОНТЕНТ-ПЛАТФОРМУ І ЧАТ-БОТ НУМО
МОН і ЮНІСЕФ Україна провели онлайн-презентацію контент-платформи і чат-бота НУМО про важливість дошкільного розвитку. Ці інструменти допоможуть батькам розвивати навички в дітей за допомогою індивідуального підходу до кожної сім’ї.
Контент-платформа містить інформацію про гармонійне спілкування з дитиною, матеріали для розвитку навичок дотримання санітарних правил і дистанції, а також матеріали і вправи для розвитку м’яких і технічних навичок. Загалом для цього на контент-платформі НУМО зібрано більш ніж 160 ігор та вправ.
Докладніше про НУМО читайте за посиланням.
ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ
ПРОЄКТУ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПЕДАГОГІЧНУ ІНТЕРНАТУРУ
Пропонуємо для громадського обговорення проєкт Положення про педагогічну інтернатуру. Зауваження та пропозиції просимо надсилати до 28 грудня на khomenko@mon.gov.ua. Будемо вдячні за ваші думки щодо цього документа!
Деталі й сам проєкт Положення – ось тут.
КОМАНДА ПІДТРИМКИ РЕФОРМ RST ШУКАЄ ЕКСПЕРТІВ ТА ЕКСПЕРТОК
Команда підтримки реформ RST Міністерства освіти і науки шукає в команду експертів і експерток. Можливо, ви знаєте людей, яких може зацікавити така можливість, тож будемо вдячні за поширення інформації.
З-поміж тих, кого шукає Команда підтримки реформ – експерти і експертки зі змісту освіти та оцінювання, системи якості дошкільної освіти, розробки навчальних програм, професійного розвитку вчителів.
Податись можна до 7 грудня включно. Докладніше про вимоги до кандидатів і процес подання читайте ось тут.
На сьогодні все! Дякуємо, що залишаєтесь із нами на зв’язку.
Нагадуємо, отримання цієї розсилки – добровільне. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її читати, будь ласка, дайте знати у цій формі.
Якщо ви знаєте освітян, яким можуть бути цікаві такі листи від нас, будь ласка, надішліть їм посилання на відповідну анкету:
Дати нам поради щодо вдосконалення цих листів ви можете за посиланням. Нам дуже важлива ваша думка :-)
До наступного четверга!
З любов'ю
команда Міністерства освіти і науки України
|